100. výročie vzniku Medzinárodnej asociácie pracujúcich (MAP)

Dátum a čas akcie: 01.04.2023 - 15:00
Vstupné: vstup dobrovoľný
Facebook udalosť: Odkaz


Na sobotu 1. apríla pripravuje zväz Priama akcia kultúrno-vzdelávacie podujatie v Collosseu pri príležitosti stého výročia založenia MAP.


Diskusia
o skúsenostIach zo súcasnej anarchosyndikalIstIckej praxe s úcastou zväzov MAP:
  • Sekretariat MAP / ZSP (PL)

  • Solidarity Federation (UK)

  • Wiener ArbeiterInnen-Syndikat (Rakúsko)

  • Priama akcia (SK)


Prezentácia
o významných obdobiach v histórii MAP


Výstava"  zväz Priama akcia 2000 -2022"


Koncert


Ctib (Diskoegopunk / Rožnov pod Radhoštěm)
https://ctib.bandcamp.com/


Empty hall of fame (Hardcore / Libina)


https://emptyhalloffame.bandcamp.com/music


Performance angažovanej poézie v štýle slam poetry v podaní Šupazdela a Jánoš.
O občerstvenie sa postará kolektív Food Not Bombs
O svojich skúsenostiach budú v Košiciach hovoriť:

• Solidarity Federation (Spojené kráľovstvo)

Zväz Solidarity Federation má niekoľko miestnych skupín v Spojenom kráľovstve. Bojuje proti nevyplácaniu miezd aj depozitov a organizuje školenia o tom, ako sa organizovať na pracoviskách. Sekciou MAP je od roku 1979.

• Sekretariát MAP (členka zväzu ZSP z Poľska)

Za sekretariát MAP príde členka zväzu Związek Syndykalistów Polski, ktorý je aktívny v bojoch týkajúcich sa pracovísk aj bývania a vystupuje proti „trash contracts“. Sekciou MAP je od roku 2009.

• Zväz Priama akcia (Slovensko)
Podujatia k 100. výročiu MAP organizuje zväz Priama akcia. Naša hlavná kampaň „Problémy v práci?” podporuje solidaritu a spoluprácu medzi pracujúcimi napríklad v prípadoch nevyplatených miezd. V MAP sme od roku 2000.

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ O HISTÓRII ZVÄZU PRIAMA AKCIA

Súčasťou programu bude aj výstava fotografií a dobových materiálov súvisiacich s činnosťou zväzu v rokoch 2000-2022, doplnená o zhrnutia jednotlivých období vo vývoji organizácie.

SPRIEVODNÝ PROGRAM

Na podujatí budeme mať materiály o anarchosyndikalistickej myšlienke a praxi vrátane knihy „Bojujeme za seba: Anarchosyndikalizmus a triedny boj“, ktorá patrí k najlepších materiálom o tejto téme. Pri príležitosti výročia MAP sme v januári 2023 pripravili druhé vydanie knihy, pričom sme sa priamo zapojili aj do jej výroby v tlačiarni Druckraum vo Viedni. Pôvodnú anglickú verziu vydal zväz Solidarity Federation a do Košíc dokonca príde spoluautor knihy.

V Košiciach sa navyše uskutoční aj koncert (program budeme priebežne aktualizovať, zatiaľ svoju účasť potvrdil Ctib) a performance angažovanej poézie v štýle slam poetry.

MAP

Medzinárodná asociácia pracujúcich založená v roku 1922 je dnes najstaršou federáciou, ktorá spája anarchosyndikalistické zväzy. Združuje organizácie z vyše dvadsiatich krajín sveta vrátane Slovenska.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *