Spriaznené weby:
Najbližšie akcie:

24.1. VINNIE MOORE


25.1. ROTTEN SOUND


2.2. UK SUBS


22.2. KONFLIKT


Partneri klubu:prednáška: Človek, príroda a trvalá udržateľnosť

Dátum konania: 17 Feb 2015 
Predpredaj:  
Vstup na mieste:free 
Začiatok akcie: 18:30 
Klub: Collosseum - Backstage 

V spoločnosti rezonuje nielen slovo "kríza", ale aj "posilnenie sebestačnosti", čo je najprirodzenejšia reakcia na zhoršujúcu sa ekonomickú situáciu. Preto zručnosti, týkajúce sa zabezpečenia základných ľudských potrieb: potravy, energie a obydlí môžu v krátkom čase nadobudnúť neoceniteľný význam.
S narastaním sociálnych problémov pribúda počet ľudí, ktorí sa nechcú dostať do hypotekárnej pasceale zároveň nevedia, ako si pri zhoršujúcej sa ekonomickej situácii môžu zabezpečiť svoje základné potreby.
Zvyšovanie sebestačnosti ľudí v každodennom živote a zníženie životných nákladov začína byť silnoutémou, rovnako ako znižovanie ekologickej stopy...
Občianske združenie SOSNA sa dlhodobo venuje témam miestnej udržateľnosti a sebestačnosti. V roku 2008 sme vybudovali s použitím slamených balov Ekocentrum SOSNA v Družstevnej pri Hornáde. Okolitý veľký pozemok sme pretvorilo na prírodnú záhradu, kde sa pestuje bez akejkoľvek chémie. V areáli sú umiestnené svojpomocne zhotovené zariadenia na získavanie energie, vyrobené väčšinou z odpadového materiálu. Minulú jeseň sme dokončili Hobití dom, postavený prakticky len z miestnej hliny, kameňa a dreva.
Štefan Szabó zo SOSNY bude rozprávať o tom, ako si posilniť vlastnú sebestačnosť, čo a ako sa v našich podmienkach dá urobiť v tomto smere, a aké inšpirácie sa v SOSNE dajú nájsť.Pridať komentár: