Spriaznené weby:
Najbližšie akcie:

1.8. ABYSS ABOVE


14.8. ČAD


Partneri klubu:Theocracy, Signum regis, Nona, Sleeping romance, Rightdoor

Dátum konania: 11 Nov 2013 
Predpredaj:  
Vstup na mieste:5 € / 3 € pre študentov a ľudí zo zahraničia 
Začiatok akcie: 17:00 
Klub: Collosseum 

3. pokračovanie mikrofestivalu, ktorý sa koná v pravidelných intervaloch každé dva roky, tentoraz opäť v košickom Collosseu a opäť s už tradičným headlinerom - americkou prog/power metalovou kapelou THEOCRACY. Návštevníkov čaká porcia skvelej energickej muziky a nebude chýbať ani špeciálne prekvapenie.
THEOCRACY - epic prog/power metal, USA web facebook
Kapela THEOCRACY má za sebou už tri radové albumy, ktoré zaujali poslucháčov aj recenzentov po celom svete, naše končiny nevynímajúc. Na americkú kapelu dosť netypicky inklinujú skôr k európskemu power metalu okorenenému (nie malou) štipkou progresivity, no, čo by to boli za Američania, keby predsa len kde tu nepripojili aj nejaký ten thrashový riff. Vďaka svojmu výnimočnému spevu hosťoval spevák Matt Smith už vo viacerých známych projektoch, napr. v takom SOULSPELL alebo SEVEN KINGDOMSs.
SIGNUM REGIS - prog/power metal, Bratislava web facebook
Mnoho ľudí ani netuší, aký klenot tu na Slovensku máme. Ten klenot nesie názov SIGNUM REGIS. Títo muzikanti budú mať s touto kapelou takisto už tretí zárez na svojich nástrojoch (s touto preto, lebo skoro v nezmenenej zostave spolu hrajú ešte v dvoch ďalších kapelách). Prvé dve albumy nahrali so švédskym spevákom Göranom Edmanom (ex YNGWIE MALMSTEEN), na ten tretí si ale okrem neho povolali už celú plejádu spevákov. Milovníci HELLOWEENU a GAMMA RAY si isto prídu na svoje.
NONA - melodic power metal, Poprad facebook
Táto kapela funguje už skoro 8 rokov, a hoci majú na svojom konte len jeden album, odohrali už desiatky koncertov po celom Slovensku. V skratke by sa dali zhrnúť ako melodický power metal ovplyvnený najmä fínskymi kapelami ako sú NIGHTWISH, STRATOVARIUS a CHILDREN OF BODOM. Pre kapelu sú typické aj slovenské texty a ženský vokál, ktorý je tak hardrockovo ne-operný.
SLEEPING ROMANCE - symphonic metal, Taliansko facebook
Talianska kapela, ktorá je zatiaľ veľkou neznámou, sa nám po prvý krát predstavípráve na tomto turné po Európe s THEOCRACY. Podľa ich stránky kombinujú orchestrálnu a symfonickú hudbu s emocionálnym nábojom rocku a metalu, čo celé evokuje goticko-romantickú atmosféru. A ako to pri takýchto kapelách býva, vokály vedie aspoň podľa fotografií celkom sympatická speváčka.

RIGHTDOOR - power metal, Košice facebook
Mladučká kapela z Košíc, ktorá momentálne tvrdo pracuje na svojom debutovom albume, sa nebojí dokázať, že aj na východe sa vie robiť kvalitná a chytľavá muzika. Štýlovo sú niekde na pomedzí nemeckej a švédskej power metalovej školy. Proste rýchle gitarové prsty, dynamika a výrazný vokál.Pridať komentár: